Tuzla

Tuzla

Tuzla İstanbul şehrinin toplamda 39 ilçesinden bir tanesi olarak bilinmektedir. Ayrıca konum itibariyle şehrin en güney kısımda yer alan ilçesi Tuzla’dır. Bunun yanı sıra yalnızca İstanbul’un değil Türkiye’nin en büyük tersanesi de bu ilçede yer almaktadır. Tuzla deniz ulaşımı itibariyle şehir açısından büyük bir önem taşımaktadır.

Günümüzde Tuzla ilçesinin kurulu olduğu bölge yıl 1400’ü gösterdiğinde Osmanlı Devleti topraklarına Yıldırım Bayezid tarafından katıldı. Bu bölgede yaşamaya devam eden Rum halkı Lozan Anlaşması içerisinde yer alan maddeler itibariyle Drama, Kavala, Selanik gibi bölgelerden gelen Türkler ile yerlerini değiştirdiler.

Tuzla’da bir dönem önce çiftçilik kavramı çok önemliydi. Hem bölge halkı geçimini çiftçilik ile sağlıyor hem de çevre bölgelerden bu konuya yönelik ilçeye büyük bir rağbet bulunmaktaydı. Fakat zaman içerisinde Tuzla ilçesi genelinde sanayi gelişti ve bu durumda bölge genelinde zamanla sanayi faaliyetleri önem kazanırken, çiftçilik konusu da ciddi anlamda önemini yitirdi. Günümüzde en büyük tersane faktörünün de etkisiyle ülkenin en gelişmiş sanayi ağlarından bir tanesi İstanbul Tuzla ilçesinde yer alır.

Tuzla’da sürekli dış kaynaklı insan ve mal trafiğinin görülmesi, çevresel bazı etkenler, eski yapıdaki binalar vb. türde birçok unsur zararlı yapıdaki haşere türlerinin çevreye sızmasını daha kolay hale getirir ve bu durumda garantili türde ilaçlama desteklerine ihtiyaç duyulur. Tuzla böcek ilaçlama şirketi olarak bu konuda önemli hizmetler vermekte ve garantili hamlelerle birlikte haşereleri insanların yaşadıkları alanların uzağında tutmaktayız.

Çınar İlaçlama metkim böcek ilaçlama