İlaçlama Yöntemleri Nelerdir ?

İlaçlama Yöntemleri Nelerdir ?

İstanbul Tuzla Böcek ilaçlama şirketi olarak zararlı canlı gruplarını bir bölge içerisinde kesin olarak etkisiz hale getirmek ve zararlıların çevrede etkinliklerini kırmak amacıyla mücadele etmekteyiz. Firmamız haşere türlerine karşı uygulamakta olduğu kimyasal mücadeleler içerisinde başarıya ulaşabilmek adına belirli ilaçlama yöntemleri izlemekteyiz.

Katı Kimyasallarla Böcek ilaçlama

Her durum içerisinde olduğu gibi kimyasal böcek ilaçlama yöntemleri içerisinde de büyük farklılıklar görülmektedir. Katı ilaçlama tekniği de bunlardan bir tanesidir. Çeşitli tuzaklar ve istasyon yöntemleriyle birlikte katı kimyasalların etkisi daha da artırılacak bu yöntemlerle mücadele edilir. Örneğin; kapanların iç kısımlarına yerleştirilen fare ilaçları bu duruma örnek verilebilir.

Jel Kimyasallarla Böcek ilaçlama

Jel yapıdaki kimyasal böcek ilaçları belirli haşere grupları üzerinde etkilidir. Bu haşereler hamamböceği ve türevi olan diğer zararlılardır. Söz konusu zararlı canlı gruplarını ortam üzerinde etkisiz hale getirmek amacıyla jel ilaçlar çevrenin kritik noktalarına ve yuva çevrelerine sürülür. Hamamböceği bu ilacı yer ve belirli bir süre geçmesi dahilinde ölür. Ölümleri genelde yuvalarının içerisinde gerçekleşir. Ölüsü de bir zehir haline gelir ve onu yiyen diğer böceklerde zehirlenerek ölmeye başlarlar.

Sıvı Kimyasal İlaçlama

İstanbul Tuzla ilaçlama çalışmaları içerisinde en yoğun olarak tercih edilen, açık ve kapalı tüm mekanlar üzerinde geçerlilik taşıyan bir yöntemdir. Uçan haşere grupları, sürüngenler, kemirgenler ve diğer tüm haşere türleri sıvı ilaçlama çalışmalarıyla etkisiz hale getirilebilir. Kokulu ve kokusuz olmak üzere ikiye ayrılır. Kokusuz yapıdaki sıvı kimyasallar yalnızca temas ettikleri yüzeylerde etkili olurken kokulular uygulandıkları ortamı tamamen etkilerler. Bu durumda kokulu ilaçlamada mekan boşaltılır, ancak kokusuzda buna gerek yoktur.

Yorum yapın

Çınar İlaçlama metkim böcek ilaçlama